Viete, čo by vám nemalo chýbať pri stavbe drevenej terasy?

spot_img

Čo nevidieť tu budú opäť teplejšie mesiace, ktoré budeme chcieť tráviť vonku. Pokiaľ máte to šťastie a priestor na záhrade alebo dvore vám dovoľuje postaviť si terasu, neváhajte a pustite sa do práce. Alebo si kúpte všetko, čo na zhotovenie terasy potrebujete, oslovte zručného remeselníka a nechajte si peknú a praktickú terasu, ktorú je možné využívať takmer celoročne, postaviť.

Drevo ako skvelý materiál na stavbu terasy

K najobľúbenejším patria drevené terasy. Pokiaľ si vyberiete terasové dosky z európskych drevín, bude sa vám s nimi veľmi dobre pracovať. Cenovo sú lacnejšie ako dreviny exotické, stačí ich natrieť penetráciou alebo olejmi na terasy. Myslite ale na to, že natreté by mali byť všetky strany dosiek aj trámov tak, aby na ne malo slnko aj vlhkosť minimálny vplyv.

K dostaniu sú aj moderné WPC dosky na terasu, ktoré vyzerajú ako drevené, ale sú, dá sa povedať bezúdržbové. Takéto dosky, rovnako ako tie drevené, ponúka e-shop Gardina vo výbornej kvalite. WPC dosky sú z jednej strany hladké a z druhej vrúbkové. Nevznikajú z nich triesky, a tak nehrozí zranenie ani deťom, ktoré po nich lezú. Vrúbkovú stranu oceníte v zime, podlaha sa nebude šmýkať, alebo pri bazéne, kde vytvorí bezpečnú plochu.

Príslušenstvo pre drevené terasy určite oceníte

E-shop Gardina.sk ponúka zákazníkom dômyselné príslušenstvo, s ktorým je stavba terasy oveľa jednoduchšia. Zároveň predĺži životnosť použitého dreva. Ide predovšetkým o oleje na terasy, terasové podložky a rektifikačné terče. Napríklad terasové podložky pre drevené terasy zjednodušia montáž a pomôžu chrániť drevo v miestach, kde sa drží najviac vlhkosť. Teda tam, kde doska a hranol sú k sebe pevne pritlačené. Dištančné podložky so špeciálnou konštrukciou a lepším vetraním vytvárajú priestor, ktorý dovoľuje drevu rýchlo vysychať a zároveň vymedzuje medzeru medzi doskami. Tým bude pre vás montáž ľahšia.

Viac na Gardina.sk.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora