Súboj Anonine VPN s OVPN: Akú VPN zvoliť?

spot_img

Ktorá VPN ponúka viac, Anonine VPN, alebo si predplatiť Panda Dome VPN? U oboch VPN sme porovnali parametre, spravodlivo ich obodovali a výsledok je 5,8/10 vs 7/10.

Rýchlosť Anonine VPN : Panda Dome VPN, Ktorá je lepšia?

Prenosová rýchlosť je jedným z najdôležitejších parametrov VPN, nevynímajúc Anonine a Panda Dome VPN.

Priemer merania downloadu u prvej z testovaných dosiahol hodnotu 42 Mb/s, priemerný download druhej VPN bol 119 Mb/s. Anonine VPN je o 77 Mb/s pomalší ako Panda Dome VPN.

Priemerný upload u Anonine VPN je 8 Mb/s. Panda Dome VPN dosiahla hodnotu 121 Mb/s, kvôli tomu je o 113 Mb/s rýchlejšie.

Rýchlosť odozvy bola pri prvej VPN 55 ms. Konkurenčné Panda Dome laboratórium nameralo 17 ms. Pri odozve je to naopak, čím nižšia hodnota, tým lepšie, takže Anonine v porovnaní bola 38 ms horšie.

Výsledok Anonine VPN vs Panda Dome VPN je 3/10 : 7/10.

Dokáže Anonine VPN prehrávať Netflix?

Rýchlosť sťahovania je pre odblokovanie Netflixu dôležitá, Anonine túto schopnosť dokáže. Väčšinou stačí spustiť VPN a vybrať niektorú z krajín, Panda Dome zahraničné Netflix odomknúť nedokáže.

VPN môžete tiež použiť aj na odblokovanie videí, ktoré sú v SR nedostupné, pričom, Panda Dome túto zručnosť nemá. Porovnávaná VPNka funkciu obídenia ochrany YouTube videí má.

Ďalšími dôležitými funkciami VPN je multi-hop pripojenie, ochrana DNS a blokovanie trackerov. Pre príklad Anonine VPN zahŕňa ochranu pred odhalením DNS a Panda Dome zase nemá white-listing.

V porovnaní funkcií VPN je výsledok 7/10 ku 9/10.

Ako si vedie Anonine VPN v počte serverov a ponuke krajín?

Šírka ponuky serverov môže napovedať o rýchlosti pripojenia, Anonine VPN má v správe 150 serverov. V zozname Panda Dome sme zistili 90 serverov. Prvá z dvojice VPN tak ponúka o 60 viac .

Dôležitá je tiež ponuka krajín so servermi, u Panda Dome VPN dosiahol počet 19. Porovnávaná VPN má 32, čiže o 31 viac. V tejto disciplíne tak víťazí.

Sledujte tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých Anonine zvládne 5. Panda Dome v jeden moment pripojí neobmedzene zariadenia. Úplný prehľad vlastností nájdete v článku VPN zadarmo.

Aké platformy zvláda Anonine a aké zvláda Panda Dome?

Podporované zariadenia patria medzi najdôležitejšie parametre pri výbere VPN, Anonine VPN vie Android OS a zabezpečí telefóny s iOS, druhá VPN služba Panda Dome VPN iPhone iOS zabezpečí, Android vie bez problémov chrániť.

Vydávanie informácií o používateľoch sa riadi jurisdikciou, kde má VPN svoje sídlo. Anonine má korene na Seychelách. Prevádzkovateľ druhej VPN má korene v Španielsku.

Appka Anonine nie je k dostaniu v slovenskom preklade, Panda Dome slovensky tiež lokalizovaná nie je.

V hodnotení ponúkaných platforiem dosiahla Anonine VPN bodového súčtu 9/10 a Panda Dome získala 7/10.

Predplatné Anonine a Panda Dome

Panda Dome je možné objednať už od 5,02 € mesačne, predplatiť druhú z VPN si môžete za 4 € mesačne. Známka oboch VPN za pomer ceny a funkcií je 2/10 pre prvú z porovnávaných služieb a 2/10 pre druhú VPN.

- Reklama -spot_img
spot_img

Redakce doporučuje

Články autora